Connect with us

Sporti

Argjentina dhe Barcelona në ‘luftë’ për Messin

Dëmtimi i Lionel Messi-t u kthye në një mollë sherri mes Barcelonës dhe përfaqësueses argjentinase ditët e fundit.

Published

on

Trajneri i skuadrës nënkampione të botës, Edgardo Bauza nuk i kurseu akuzat ndaj klubi katalanas duke thënë se ata nuk u kujdesën siç duhet për Messi-n, akuza të cilave iu përgjigj trajneri Luis Enrique. Ky i fundit theksoi se të gjithë janë të vëmendshëm ndaj sulmuesit argjentinas.

Në këtë çështje ndërhyri edhe Federata Argjentinase e Futbollit, e cila kërkoi ndjesë për këtë deklaratë të Bauzas, duke thënë se ishte e pavend edhe pse nuk kishte një tendencë negative.

Lionel Messi pësoi dëmtim muskulor gjatë sfidës së mesjavës mes Barcelonës dhe Atletico Madrid dhe do të qëndrojë jashtë fushave për 3 javë. Ai nuk do të jetë i pranishëm në dy ndeshjet e eliminatoreve të Botërorit 2018 që Argjentina do të luajë ndaj Perusë dhe Paraguajit.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending