Connect with us

Lajme

Arben Gashi: Mustafa përdori ironi të tepruar ndaj deputetëve të LDK-së

Published

on

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi, duke folur për procesin e votimit të presidentit në Parlamentin e Kosovës, ka thënë se kriza politike është kthyer në debat inatçor personal mes pushtetit dhe opozitës.

Në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, Gashi ka thënë se pas votimit të Thaçit si president i ardhshëm i Kosovës, në LDK situata është e tensionuar, ndërsa ka thënë se reagimi i shefit të tij Isa Mustafa kundër deputetëve që nuk morën pjesë në seancën e votimit, ka qenë reagim i paarsyeshëm, ose një ironi e tepruar të cilën ka mundur në Grupin Parlamentar të LDK-së.

“Ka pasur diskutime, ka kohë që kishin nisur bisedimet në parti për të parë opsionet e mundshme, apo a ishte vendim i mirë zgjedhja e Thaçit për president. Procesi që ka ndodhë ka qenë jo i lehtë, jo vetëm për LDK-në por për gjithë faktorët politikë në Kosovë”, ka thënë Gashi, transmeton Koha.net.

“Ka shumë faktor që janë implikuar dhe ka pasur pasoja. Pasoja mes pushtetit mes pushtetit dhe opozitës. Tash ka marrë pasoja personale mes pushtetit dhe opozitës. Ka nisur konflikti individual dhe ka humbur debati politik. Më shumë po ka përplasje personale dhe deklarata të panevojshme për ne”, ka shtuar deputeti i LDK-së.

“Ka qenë një reagim i paarsyeshëm [i Isa Mustafës]. Ndoshta një ironi pak e tepruar. Ironinë ka mundur ta përdorë brenda LDK-së dhe jo në publik. Vendimmarrja për ta votuar apo mos votuar presidentin ka qenë vendimmarrje individuale”, ka theksuar Gashi.

Gjatë emisionit, Gashi ka thënë se sot në seancën e Kuvendit nuk votuan të propozuarit për Organin Shqyrtues Publik, pasi ata kishin background politik.

“Personat të cilat u propozuan kishin background të fortë politikë sepse më pas në një kohë të shkurtër ata do të shkarkoheshin. Komisioni duhet të propozojë persona tjerë, por mesa e pash unë ka problem politik”, ka thënë ai.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending