Connect with us

Lajme

Arbana Xharra ia gjen një marri të madhe Kadri Veselit

Published

on

Gazetarja Arbana Xharra ka reaguar ndaj një deklarate të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, I cili ka thënë se kemi “tensione të emocioneve Ballkanike me fqinjët tonë, por jemi duke punuar shumë për të promovuar pajtimin dhe tolerancën ndërfetare”.

Xharra ka thënë se kjo që ka thënë Veseli është marri e madhe.

Ky është statusi i plotë i saj:

Kadri Veseli paska thene se kemi probleme nderfetare me vendet fqinje, kjo i bie qe edhe luften e fundit e kemi pasur fetare. Kjo eshte nje marri e madhe qe i etiketohet Kosoves. Ne nuk kemi pasur kurre probleme fetare me vendet fqinje, eshte ushtruar gjenocid pse kemi qene shqiptare dhe jo pse jemi musliman. Kjo deklarate e juaja qenka botuar edhe ne mediat e huaja. Ti mundesh me u marre me “5 momentet” tuaja, por mos e merre ne qafe nje vend me te paverteta e deklarata kaq te rrezikshme te cilat do te shfrytezohen si karte nga vendet qe kundershtojne shtetin e Kosoves’

Deklarata e Kadri Veselit:

“Po, është e vërtetë që nganjëherë kemi tensione të emocioneve Ballkanike me fqinjët tonë, por jemi duke punuar shumë për të promovuar pajtimin dhe tolerancën ndërfetare”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending