Connect with us

Lajme

Apple patenton një iPhone që palohet!

Patently Apple së fundmi ka zbuluar se Apple ka aplikuar për një patentë e cila do t’i mundësojw kompanisë krijimin e një telefoni të palueshëm.

Published

on

Aplikimi është bërë shumë kohë më parë mirëpo vetëm së fundmi është aprovuar.

Patenta përfshin një dizajn që duket i ngjashëm me Nintendo DS dhe 3DS mirëpo ka shumë më shumë fleksibilitet në mënyrën së si palohet pajisja.

Sipas raportit të publikuar, Apple do të përdor nanotube karboni për të mundësuar lakueshmërinë e këtij iPhone.

Këto komponenta janë të përshtatshme për të krijuar fleksibilitet në pajisje dhe të parandalojnë thyerjen, thuhet në deklaratën e patentës.

Kompanitë tjera si LG poashtu kanë shfaqur më parë telefona të lakueshëm. Muajin e kaluar, Apple ka pasur rënien e parë vjetore të shitjeve në 15 vjetët e fundit.

Ndërkohë në shtator, kompania ka zbuluar dy telefonat më të rinj, iPhone 7 dhe 7 Plus.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending