Connect with us

Lajme

Apostolova: Liderët të punojnë së bashku për të ardhmen e Kosovës në Evropë

Published

on

Shefja e Re e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka ftuar liderët politik në Kosovë që të kalojnë dallimet e tyre dhe të punojnë së bashku për ta quar Kosovën drejt BE-së.

Apostolova ka thënë se vetëm në atë mënyrë do të ishte e mundur realizimi i marrëveshjeve në të mirë të qytetarëve të Kosovës.

“I ftoj udhëheqësit politik që të kalojnë dallimet dhe të punojnë së bashku për të ardhmen e Kosovës në Evropë.  Shpresoj që ngjarjet e sotme do të na ndihmojnë që ta sjellin më afër marrëveshjeve të mira në mes të BE-së dhe Kosovës të cilat sjellin vetëm të mira për qytetarët e Kosovës”, ka thënë Apostolova, transmeton zeri.info.ImageMegjithatë ajo ka pasur edhe një porosi konkrete për Qeverinë e Kosovës në mënyrë që të siguroj një të ardhme evropiane.

“Ne duam të shohim demokraci në Kosovë. Duam progres por edhe sundim të ligjit dhe luftim të korrupsionit dhe krimit të organizuar. Sundimi i ligjit është sfida më e  madhe për Kosovën aktualisht. Këto probleme nëse nuk adresohen mirë mund të dëmtojnë shumë afrimin e Kosovës me BE-në.  BE dëshiron që të shoh rezultate të qarta në luftimin e korrupsionit. Hetime dhe dënime në këtë drejtim”, ka thënë Apostolova transmeton zeri.info.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending