Connect with us

Lajme

Apeli shfajëson prokuroren Bakija

Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar ankesën e prokurorisë, kundër aktgjykimit të Gjykatës Themelore në Gjilan, dhe ka vendosur që i njëjti të vërtetohet.

Published

on

“Sipas këtij aktgjykimi e akuzuara Sh.B në mungese te provave, është  liruar nga akuza, për shkak të veprave penale: zbulimi i fshehtësisë zyrtare ,shpërdorimi i pozitës zyrtare ose i autorizimit dhe cenimi i fshehtësisë se korrespondencës dhe bazave i të  të dhënave kompjuterike”, thuhet në një komunikatë nga Gjykata e Apelit.

Gjykata e Apelit e Kosovës konstaton se pretendimet ankimore te prokurorisë,  lidhur me shkeljet esenciale të dispozitave te procedurës penale, si ato qe ceken në ankese edhe ato të cilat gjykata e shkalles se dyte i konstaton sipas detyrës zyrtare, nuk janë te bazuara.

“Kjo ngase aktgjykimi i ankimuar i gjykatës së shkallës së parë është i qartë dhe konkret, nuk përmban kundërthënie, ndërsa janë dhënë arsye të duhura faktike dhe juridike mbi të gjitha faktet relevante”, thuhet në njoftimin e Gjykatës së

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending