Connect with us

Lajme

Anija spanjolle ‘zbarkon’ në ujërat e Gjibraltarit pas kërcënimit të Britanisë për luftë

Një anije spanjolle ka hyrë ilegalisht ujërat territoriale të Gibraltarit, shkruan “The Independent”.

Published

on

Lajmi vjen në mes të rritjes së tensioneve mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Spanjës mbi sovranitetin e gadishullit, që Mbretëria e konsideron si territor britanik.

Këto tensione arritën kulmin gjatë fundjavës, kur ish-ministri Michael Hoëard sugjeroi se Kryeministria britanike, Theresa May. mund të shkojë në luftë për të mbrojtur enklavën strategjike.

“Anija hyri në ujërat tona territoriale.  Ajo u prit nga anijet e Gjibraltarit, të cilat i kërkuan të largohej.” tha për “AFP”një zëdhënëse e qeverisë së Gjibraltarit,

Zëdhënësja nuk ka përcaktuar nëse qeveria do të bëjë një protestë formale mbi incidentin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending