Connect with us

Sporti

Anglezët blejnë klubin shqiptar

Published

on

Klubi i Elbasanit tashmë është zyrtarisht pronë e kompanisë angleze “Level Up Sa”.

Para pak çastesh kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, ka firmosur kontratën për shitjen e aksioneve së bashku me përfaqësuesin e firmës angleze, Bradley Videgeon.

“Level Up Sa” është një kompani angleze e regjistruar në Zvicër e cila ka për synim të rikthejë Elbasanin në majat e futbollit shqiptar. Kjo kompani do të zotërojë 100% të aksioneve të klubit.

Më parë përfaqësuesi i saj kishte firmosur kontratën për blerjen e 46% të aksioneve që zotëronte ish-presidenti Arben Laze, ndërsa sot kanë përvetësuar edhe 54% të aksioneve që zotëronte Bashkia e Elbasanit.

Synimi i klubit këtë sezon është të sigurojë ngjitjen në Kategorinë Superiore dhe për të arritur diçka të tillë është bërë një merkato mjaft cilësore.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending