Connect with us

Lajme

Anëtari i komisionit shtetëror për demarkacionin shpërblehet, bëhet ambasador

Sekretari Ekzekutiv në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, Valon Tolaj ka reaguar ndaj anëtarit të Komisionit Shtetëror për Demarkacion, Sylë Ukshini, i cili është caktuar përkohësisht Ambasador i Kosovës në Tiranë

Published

on

Sipas Tolajt, caktimi i tij në këtë detyrë të rëndësishme për Kosovën, nuk ka si të kuptohet ndryshe përpos si shpërblim ndaj një personi që nuk ka punuar në interes të vendit

“Sylë Ukshini ka qenë anëtar i Komisionit Shtetëror për Demarkacion dhe me veprimin ose mos veprimin e tij, ka rrezikuar territorin e vendit dhe ai nuk mund të shpërblehet me postin e ambasadorit. Caktimi i tij në këtë detyrë të rëndësishme për Kosovën, nuk ka si të kuptohet ndryshe përpos si shpërblim ndaj një personi që nuk ka punuar në interes të vendit, por për interesa personale dhe të shefave të tij, duke e futur vendin në lajthitje”, ka thënë Tolaj.

Më tej, duke aluduar tek Ukshini, Tolaj shtoi se personat qe nuk i mbrojnë interesat e vendit, nuk mund ta përfaqësojnë Kosovën në asnjë vend tjetër.

“Personat qe nuk i mbrojnë interesat e vendit brenda, nuk mund ta përfaqësojnë Kosovën në asnjë vend tjetër, e më së paku në Shqipëri”, ka shkruar ai në një postim në profilin e tij në rrjetin social Facebook.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending