Connect with us

Sporti

Anderlecht 1-1 Man United, vlerësimi i Ibras, Pogbas… (Foto)

Published

on

Ka përfunduar me barazim 1-1 ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Evropës në mes të Anderlechtit dhe Manchester Unitedit.

Manchester United ka pasur rast të mirë të fitoj ndeshje e parë dhe të siguroj me një këmbë kualifikimin në gjysmëfinale, por ka pranuar gol në minutat e fundit.

Golat në këtë takim u shënuan nga Henrikh Mkhitaryan (37’) për Djajtë e Kuq dhe Leander Dendoncker (86’) për vendasit.

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i këtij takimi është mesfushori i Djajve të Kuq, Mkhitaryan, i cili është notuar me 8.2, ndërsa nota më e ulët shkoi për Isaac Kiese Thelin që u vlerësua me 5.9.

Anderlecht:

Man United:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending