Connect with us

Lajme

Analisti Bleron Baraliu ka një sqarim për ata që thonë se Astrit Dehari vrau veten

Analisti Bleron Baraliu thotë se insistimi kaq i “zjarrtë” se Astriti ka bërë vetëvrasje, duke filluar ende pa arritur tek analiza e parë, e bëjnë të dyshojë fort që edhe Arbnori është paragjykuar me qëllim.

Published

on

Sipas tij, në botën ku jetojmë inskenimi i vetëvrasjes është përditshmëri.

Shkrimi i tij i plotë:

Ne boten qe jetojme, ku inskenimi i vetvrasjes eshte perditshmeri e zakonte (tash sa dekada) ne mes te agjencive dhe agjenteve spiune, eshte fyerje ndaj inteligjences te na servohet nje e vertete si absolute.

Pyetja qe kam une eshte: a e kemi UDBen brenda nesh si gjithmone, dhe kush po punon me ta – sepse kjo eshte me e logjikshme kur vlerson shkaterrimin e nje familje patriote si ajo Dehari, se sa te gjejme qetesi ne konstatimin se dy idealiste patriote, bije patriotesh, u vetvrane ne saje te gjenetikes se tyre. Po qe keshtu, si nuk u vetvrane nena dhe baba i tyre, edhe ashtu te shkallmuar nga dhembja e paimagjinueshme e humbjes se bijve.

Okams Raisin thote mos kerko pergjigje te komplikuara, rralle here jane keto e verteta. E verteta me e thjeshte per mua eshte se dikush e shtyu ne vdekje Arbnorin, dhe e njejta force e torturoi deri ne vdekje Astritin.

Te tjerat jane perceptime njesoj si kjo – sidomos konstatimi se policet e bene punen e tyre denjshem. Mos te harrojme, shkathtesite e UDBse lehte mund te inskenojnr kamera e vetvrasje, duke mashtruar dhe vet policine.

Drejtesi per Astritin skemi si kerkojme, ajo eshte e pamundur. Me mire te merzitemi per te ardhmen e familjes se tij – sa nuk eshte vone!/ Periskopi

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending