Connect with us

Lajme

Analistët e gazetarët tallen me telefonin e vjedhur të Aleksandër Lumezit

Futja e disa personave të panjohur në shtëpinë e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi u prit me reagime të ndryshme në opinion.

Published

on

Çka dimë deri tash është se Lumezit i është vjedhur një telefon, megjithëse ky akt është pritur me dyshime e skepticizëm, por më së shumti me tallje.

Publicistja dhe gazetarja Arbana Xharra, në Facebook ka shkruar se kjo vjedhje është alarmante dhe ka shprehur çudinë e saj se si kryeprokurorit i është vjedhur vetëm telefoni,

“Me i hi kryeprokurorit ne shpi, per me ia marre telefonin, vec nje zor i madh te shtin. Fakti qe ne prezencen e policise arrihet te ndodhe kjo, eshte edhe me alarmante. E tash linde pyetja, kur kjo i ndodhe kryeprokurorit, por te tjereve?!, ka pyetur Xharra.

Në anën tjetër, analisti dhe gazetari Ilir Mirena ngjarjen e sotme te shtëpia e Lumezit e ka trajtuar në mënyrë sarkastike, duke lënë të kuptohet se dikush i lartë në hirearkinë e shtetit do të mund ta ketë kryer aktin.

“Hajnat tash tuj’ ia lexu Lekë Lumezit krejt mesazhet ne telefon… Garant keshen e shtyhen me njani-tjetrin se kush e paska drejtshkrimin me t’mire, Presidenti, Kryeministri a Kryeparlamentari”, ka shkruar në Facebook Mirena.

Analisti Imer Mushkolaj e pati vetëm një pyetje.

“A e gjet Leka telefonin a jo?”. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending