Connect with us

Lajme

Amerika- Rusisë: Si ka mundësi që ndodheshin në të njëjtën bazë dhe nuk e dinit për sulmin kimik?

Published

on

SHBA-ja kërkon të mësojë nëse Rusia ka qenë bashkëfajtore për sulmin kimik në Siri kryer nga regjimi i Bachar al-Assad, theksoi sot një zyrtar i lartë amerikan.

“Si është e mundur që forcat ruse ndodheshin në të njëjtën bazë me forcat siriane që kanë përgatitur, planifikuar dhe kryer këtë sulm dhe nuk e kanë ditur më parë?”, nënvizoi zyrtari nën mbulimin e anonimatit.

“Ne mendojmë se kjo është një çështje që duhet të pyesim rusët”, shtoi zyrtari ndërkohë që kreu i diplomacisë amerikane, Rex Tillerson ndodhet në Moskë për të diskutuar për këtë sulm dhe sulmin ndëshkues që SHBA-së që pasoi.

“Ne kemi parë ushtarët rusë dhe sirianë të ndërhyjnë në mënyrë shumë të ngushtë, në një nivel pothuajse operacional”, nënvizoi ai.

Një zyrtar tjetër i administratës amerikane akuzoi Moskën për përhapje të konfuzionit në botë për rolin e saj në sulmin kimik të së martës që la rreth 80 të vdekur, përfshirë edhe 30 fëmijë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending