Connect with us

Lajme

Amerika do përdorë këtë dron për të shkatërruar kundërshtarët

Published

on

I ashtuquajturi ‘Gremlins’, programi i dronëve i krijuar nga qeveria amerikane do të hyjë në fazën e dytë të zhvillimit, gati një vit pasi projekti fillestar për të rritur aftësinë ushtarake dhe për të sjellë kaos tek kundërshtarët.

Koncepti i Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) parashikon goditje pa pilot, duke përmirësuar dronët dhe duke nisur “transportuesit e avionëve në qiell” drejt objektivit të armikut, përcjell Syri.net.

Nisma u prezantua fillimisht në mars të vitit 2016 nga disa kompani të fuqishme amerikane. Pas studimeve të fizibilitetit, DARPA thotë se do të vazhdojë me idenë e plotë në të ardhmen. Demonstrimi i fazës së dytë të fluturimit do të mund të bëhet në vitin 2019.

Sistemet ajrore pa pilot do të mund të përdoret si armë, por edhe për qëllime vëzhgimi. Koncepti tregon se si ky sistem mund të hyjë në hapësira ajrore të kontestuara pa vënë në rrezik personelin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending