Connect with us

Lajme

Ambasadorja gjermane: Zgjedhjet e parakohshme s`janë zgjidhje

Zgjedhjet e reja dhe të parakohshme i kushtojnë Kosovës kohë dhe para, ndërsa nuk do të ndryshonin diçka esenciale përsa i takon zhvillimeve politike në Kosovë.

Published

on

Kështu thotë ambasadorja gjermane në Kosovë Angelika Viets në një intervistë ekskluzive dhënë për RTK.

Viets thotë se për shkak se Kosova nuk ka përmbushur kriteret e Komisionit Evropian, vështirë se do të ketë liberalizim të vizave këtë vit.

Për sa i përket punësimit të kosovarëve në Gjermani, Viets thotë se nga janari i këtij viti, Ambasada Gjermane ka shqyrtuar 5300 kërkesa për viza pune dhe shumica prej tyre janë lejuar ndërsa në listën e pritjes për shqyrtim janë dhe 1350 kërkesa të reja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending