Connect with us

Lajme

Ambasadori italian: Rregulloni imazhin e shtetit

Published

on

Ambasadori italian në largim, Andreas Ferrarese ka deklaruar se MSA jep mundësi por nuk është një dhuratë parash që sjell menjëherë parash por do të varët nga kosovarët sa do të arrijnë të jenë konkurrues në një treg evropian por gjithashtu është edhe një lehtësim për investitorët e huaj që vendosin të investojnë në Kosovë.

Duke folur për ekonominë, ai tha se Kosova ka disa pika të forta sic është rinia që është e pajisur me një talent që nuk ia lëshojnë rrugën asnjë vendi evropian, pastaj vendi nuk ka shumë borxh publik, dhe aseti i tretë është se Kosova ka bërë një lidhje drejt tregut evropian.

“Problemi i parë që keni është i informimit, vendet kryesore akoma nuk e kanë një perceptim për jetën në Kosovë. Akoma shumë televizione ku flasin për Kosovën flasin për imazhe të njëjta me tanke dhe ushtri, por kur të vini këtu shohin një jetë tjetër, është një vend ku mund të jetoni më sigurt, këtu mund të dilni lirshëm”, tha Ferrarese.

Ai në një intervistë për RTK, ka përmendur edhe rastet kur mashtrues të ndryshëm kanë tentuar të përfitojnë nga investitorët italian, raste këto që kanë ndodhur para se të vinte ai si ambasador në Kosovë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending