Connect with us

Lajme

Ambasadori i Kosovës vodhi asetet e Ministrisë

Published

on

Ish -ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bernand Nikaj, i cili aktualisht është ambasador i Kosovës në Belgjikë e ka lenë një “hije të zezë” në ministrinë të cilën e ka drejtuar gjysmë mandati.

Emri i tij është me i përfoluri në këtë ministri, jo për ndonjë sukses apo punë të mirë por për një veprim shumë të ulët që nuk është pritur nga Nikaj.

Burime të portalit INFOKUSI kanë bërë të ditur se ish-ministri Bernard Nikaj ka përvetësuar disa paisje të ministrisë para se të largohet nga aty. Behët fjalë për loptopin, telefonin, dhe disa gjësende të tjera që i kishte në shfrytëzim por kanë qenë asete të ministrisë dhe ai në momentin e largimit është dashur t’i dorëzoj.

“Ish-ministri Nikaj i ka marr ato pajisje. Ai e din dhe është njoftuar se nuk i takojnë dhe duhet t’i kthej në ministri por nuk e ka bërë një gjë të tillë. Një hije keqe për të sepse sot e asaj dite në ministri kjo punë komentohet si veprim i ulët, vjedhje”, ka thënë një zyrtar i kësaj ministrie për portalin INFOKUSI.

Zyrtarisht redaksia i ka dërguar pyetje zyrës për informim të ministrisë por ata nuk kanë kthyer përgjigje. Ndërsa në komunikim përmes telefonit njëri nga zyrtaret e ministrisë e ka konfirmuar këtë informatë dhe i ka thënë gazetarit të  INFOKUSI se kjo nuk është hera e parë që ata të cilët largohen përvetësojnë  në mënyrë të paligjshme pajisjet të cilat i kanë në zyre e tyre. Portalo Infokusi qe disa ditë ka provuar ta kintaktoj përmes telefonit edhe ish-ministrin Nikaj por komunimi me të ka qenë i pa mundur pasi telefoni i tij vazhdimisht del i shkyqur.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending