Connect with us

Lajme

Ambasadori britanik kryen haxhin në Mekë

Published

on

Ambasadori britanik në Arabinë Saudite, Simon Collis është uruar shumë nga myslimanët anë e mban botës pasi që ai është konvertuar në mysliman dhe ka kryer haxhin e parë në Mekë.

Collis është ambasadori i parë i Britanisë së Madhe që ka shkuar në pelegrinazh në Mekë, transmeton Klan Kosova.

Konvertimi i tij u bë publik pas disa postimeve në Twitter, ku shihet ai dhe gruaja e tij të veshur me rroba të bardha tradicionale për personat që shkojnë në haxh.

Vet ambasadori, që flet rrjedhshëm arabishten e ka konfirmuar këtë gjë.

“Jam konvertuar në mysliman pas 30 viteve që kam jetuar në shoqëri myslimane dhe para se të martohem me Huda”.

Collis është konvertuar në mysliman në vitin 2011 pak para se të martohet me gruan e tij, e cila është siriane.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending