Connect with us

Lajme

Ambasadori amerikan në Tiranë shtron iftar

Published

on

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka shtruar iftar për besimtarët myslimanë në muajin e shenjtë të Ramazanit.

Ky është i 10-i vit radhazi që ambasada e kryen këtë veprim tashmë i kthyer në ritual.

Organizimi nën kujdesin e ambasadorit Donald Lu ka bërë bashkë punonjës të ambasadës, përfaqësues të Myftinisë së Tiranës dhe disa besimtarë e besimtare të moshave të ndryshme.

Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra në një postim në Facebook, e ka vlerësuar mrekulli të Ramazanit dhe një iftar ndryshe.

“Mrekullia e Ramazanit, e një iftari ndryshe, me agjëruesit dhe agjërueset në iftarin e shtruar nga Ambasadori i SHBA në Tiranë, z. Donald Lu. Mirënjohje Shkëlqesisë Ambasador Lu, stafit të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të cilët prej me shumë se 10 vitesh ndajnë iftarin me ne”, shkruan myftiu i Tiranës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending