Connect with us

Lajme

Ambasada ruse në Damask sulmohet me predha

Published

on

Ndërtesa e ambasadës së Rusisë në Damask, kryeqytetin e Sirisë, është sulmuar me predha nga grupet terroriste.

Agjencia e lajmeve Tasnim njoftoi se të dielën dy predha kanë rënë në ndërtesën e ambasadës së Rusisë në Damask që njëra prej tyre ka goditur objektin e ambasadës dhe tjetra ka rënë në afërsi të objektit. Edhe më parë terroristët sirianë që veprojnë në rrethinën e Damaskut kanë sulmuar me predha disa herë ambasadën e Rusisë në Damask.

Ky sulm është kryer vetëm disa orë pasi një bombë ka shpërthyer në afërsi të një spitali në qytetin Idlib në veriperëndim të Sirisë. Grupi “Vëzhguesit e të Drejtave të Njeriut në Siri” i varur nga opozitarët sirianë ka deklaruar se si pasojë e këtij sulmi janë plagosur pesë persona në mesin e tyre 2 fëmijë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending