Connect with us

Lajme

Alpinistët Mrika dhe Arianit Nikqi rrëfejnë për përvojën e tyre në Antarktidë

Published

on

Dy alpinistët shqiptarë, Mrika dhe babai i saj Arianit Nikqi janë kthyer sot në Kosovë pas një ekspedite në kontinentin e ngrirë të Antarktidës.

Ata nga Peja kanë folur për përvojën e tyre dhe bllokimin prej 11 ditëve në këtë kontinent.

“Ekspedita ka qenë e veçantë. E kemi kaluar më vështirësi të mëdha 4992 metra për t’u ngjitur. Jemi shqiptarët e parë që kemi pushuar atë majë. Jam i kënaqur me qëndrueshmërinë fizike dhe psikike të Mrikës”, ka thënë Nikqi për Klan Kosova.

“Gjatë kthimit ka pasur stuhi së cilës i kemi shpëtuar dhe më pas jemi bllokuar për 11 ditë. Kemi qenë të përgatitur se mund të bllokohemi, por jo kaq gjatë. Kushtet në kampin bazë kanë qenë bazike, qëndrim në tenda pa ngrohje etj”.

Edhe Mrika ka folur për vështirësitë që kanë hasur për t’u ngjitur në majën Vinson por është shprehur e lumtur pas kthimit.

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending