Connect with us

Sporti

Allegri: Sampdoria mposhtet vetëm duke bërë presion nga fillimi

Masimiliano Allegri e ka lavdëruar skuadrën e tij se si reaguan pas humbjes në derbi ndaj Milanit javën e kaluar.

Published

on

Trajneri italian ishte mjaft i kënaqur me mënyrën e lojës të luajtur nga skuadra e tij, në fitoren ndaj Sampdorias. Juventus e mposhti Sampdorian, me rezultat bindës 4-1, duke e mbajtur kreun e tabelës në Seria A.

“Ishte e rëndësishme të fillonim në mënyrë agresive, sepse në këtë mënyrë Samp e fitoi derbin”.

Jam i kënaqur që shënoi Mario Mandzukic, derisa Gonzalo Higuain bëri ndeshje të shkëlqyer dhe golat e tij do të vijnë shumë shpejt”.

“Të gjithë luajtën mirë, sepse kur Higuain ishte qendërsulmues, Mandzukic shkonte anash dhe e kundërta. Kjo është shenjë e mirë”, ka deklaruar Allegri për Sky Sport Italia. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending