Connect with us

Lajme

Albin Kurti me ardhjen në Qeveri, u premton diçka mërgimtarëve (Video)

Published

on

Albin Kurti ka hedhur akuza në drejtim të Qeverisë se është e fokusuar vetëm në asfalt e jo në arsim, shëndetësi, punësim e zhvillim. Në një debat në Suedi, Kurti ka premtuar se në Parlament mërgata do të ketë vende të rezervuara.

“Model i tregtisë, i investimeve kapitale të kufizara në asfalt. Një model që nuk can kokën për arsim, punësim e zhvillim”, ka thënë Kurti.

Ai ka thënë se duhet të ketë ulëse të rezervuara për mërgatën si dhe nënshtetësi të dyfishtë për gjithë ata që jetojnë jashtë Kosovës.

Kurti ka thënë se milionat që i dërgojnë mërgimtarët në Kosovë përdoren për blerjen e produkteve elementare ushqimore.

Ai ka premtuar se me ardhjen në Qeveri të gjithë mërgimtarët do të regjistrohen si refugjatë që jetojnë në vende të ndryshme.

Ish-lideri i Vetëvendosjes ka kërkuar nga kosovarët që jetojnë në Suedi të angazhohen sa më shumë nëpër organizata për të treguar të vërtetën për Kosovën dhe të kundërshtojnë gënjeshtrat  e Serbisë.

“Po  ashtu ju që jeni biznesmen duhett ë bashkëpunoni sa më shumë me njëri-tjetrin”, ka kërkuar Kurti nga shqiptarët e Suedisë.

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending