Alaves – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Barcelona do të kërkojë këndelljen në kampionat në përballje me Alavesin si mysafir.

Katalunasit e nisën mirë me dy fitore këtë edicion, por në tri ndeshjet e fundit nuk dinë për fitore në kampionat.

Barcelona pas pesë ndeshjes ka tubuar shtatë pikë, aq sa kanë edhe kundërshtari.

Trajneri Ronaldo Koeman për këtë ndeshje ka zgjedhur të startojë me kater sulmues.

Ousmane Dembele, Antoine Griezmann dhe Ansu Fati do të jenë në përkrahje të Lionel Messit.

Barcelona: Neto; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; De Jong, Busquets; Dembélé, Griezmann, Ansu Fati; Messi.

Shpërndaje në: