Connect with us

Lajme

Alarm për 10 bomba në Repulbikën Çeke

Published

on

Stacionet e trenit dhe hapësirat publike në qytetet kryesore të Republikës Çeke janë evakuuar pas një alarmi anonim sipas të cilit u paralajmërua se vendi do të goditej me të paktën dhjetë bomba të ndryshme. Në tre qytetet Pragë, Pardubice dhe Plzen janë vendosur menjëherë forca të shumta policore të cilat ndodhen në gatishmëri për të parandaluar çdo incident të mundshëm. Në bazë të komunikatave të deri tanishme, alarmi është dhënë nga një person i paidentifikuar  nëpërmjet një telefonate.Në operacionin për ruajtjen e rendit janë angazhuar edhe forca të shumta të ushtrisë. Mediat vendase kanë raportuar se në rast se paralajmërimi do të rezultojë fals, humbjet do të arrijnë në mijëra euro, ndërkohë që autori i kësaj vepre mund të dënohet deri në 8 vjet burgim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending