Connect with us

Lajme

Al-Petroli tinëzisht mbyll pikën, lë pa punë 10 punëtorë natën e Bajramit

Published

on

Kompania e derivative të naftës “Al Petrol” ka mbyllur pikën e shitjen në Shupkovc të Mitrovicës, duke lënë kështu dhjetë punëtorë pa bukën e gojës në natën e Bajramit.

Punëtorët e akuzojnë ‘Al Petrol-in”se ka plaçkitur materialin, të cilin atyre ua ka lënë AKP-ja si kompenzim për borxhin e pagave në momentin kur kjo agjenci ia kishte lëshuar me qera këtë objekt kompanisë së Latif Kryeziut.

Menaxheri i kësaj pikës te ‘Al Petrol-it’, Hajrullah Haxhiu, në një prononcim për Veriu.info ka akuzuar Latif Kryeziun se mbrëmë ka plaçkitur mbi 7 mijë euro material.

“Mbrëmë pa asnjë paralajmërim është mbyllur pika e ‘Al Petrol-it’ në Shupkovc, ku edhe është marrë i gjithë materiale dhe nafta e mbetur e mbetura në fund të rezervuarëve. Si pasojë e këtij veprimi kanë mbetur 10 punëtorë pa bukën e gojës, madje për më keq kjo është bërë në natën e Kurban Bajramit. ‘Al Petrol-i’ na ka mbetur dy paga borxh dhe vetëm e ka marrë materialin e ka ikur. Kjo pompë ka qenë e  ‘Kosova Petrol-it’, ku ne kemi punuar me vite të tëra, por në momentin e dhënies me qera nga AKP-ja tek ‘Al Petrol-i’, neve na kishte mbetur 18 paga borxh ‘Kosova Petrol-i’. Për të bërë kompensimin e këtyre pagave, Bedri Selmani na e kishte dhënë materialin e punës i cili kushton rreth 7 mijë euro, e i cili mbrëmë është plaçkitur nga Latif Kryeziu”, ka thënë menaxheri Hajrullah Haxhiu për Veriu.info.

Ndërkaq, në një postim të bërë në orët e hershme të mëngjesit, menaxheri Hajrullah Haxhiu ndër të tjera kishte shkruar: “Al Petrol natën e Bajramit mbyll pa asnjë paralajmërim pompën në Shupkovc dhe lenë pa punë 10 puntorë. Përveç që mbylli pompën natën e Kurban Bajramit, Al Petrol të prirë nga pronari Latif Kryeziu me djemë dhe Fehmi Barani kanë  plaçkitur edhe mjetet e punës dhe pajisjet për punë të puntorëve të pompës së Shupkovcit të cilat ish Kosova Petrol na i kishte dhënë në kompenzim të pagave të mbetura borxh. Derisa punëtorët e pompës së Shupkovcit prisnin për Kurban Bajram të merrnin pagën e dytë që Al Petrol na e ka borgj, ata në ora 01:00 të prirē nga Latif Kryeziu mbyllën pompën dhe plaçkitën pajisjet të cilat ishin pronë e puntorëve. Kjo është fytyra e vërtetë e padronit të Al Petrol-it, Të pafytyrët e ‘Al Petrol-it’ natën e Bajramit punëtorëve ua mbyllin vendin e punës dhe ua plaçkitin edhe mjetet e punës, ndersa ditën u dërgojnë mesazhe urimi për Bajram, IDIOT!!!”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending