Connect with us

Lajme

Aktivistja ruse fiton “Nobelin alternativ”

Published

on

Aktivistja ruse për të drejtat e njeriut, Svetlana Gannushkina, është shpallur fituese e çmimit suedez për të drejta të njeriut, që shpesh quhet edhe si “Nobeli alternativ”.

Fondacioni për të Drejtën e Jetesës ka njoftuar sot se Gannushkina do të ndajë këtë çmim së bashku me grupin Mbrojtja Civile Siriane, me aktivisten egjiptiane Monz Hassan dhe me gazetën e pavarur turke, Cumhuriyet.

Fituesit do të ndajnë çmimin në vlerë prej 350 mijë dollarësh.

Juria ka thënë se të gjithë fituesit e këtij viti kanë mbajtur “të drejtat themelore të njeriut dhe vlerat në kohën e luftës dhe represionit”.

Gannushkina, 74 vjeçare, është vlerësuar për punën e saj në promovimin e “të drejtave të njeriut dhe drejtësinë për refugjatët dhe tolerancën në mes të grupeve të ndryshme etnike”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending