Connect with us

Lajme

Aktakuzë ndaj katër zyrtarëve për keqpërdorim të pozitës dhe uzurpim të pronës

Published

on

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër katër të pandehurve B.K., B.B., I.S. dhe F.H., për veprën penale “keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar” si dhe për veprën penale “uzurpimi i paligjshëm i pronës së paluajtshme”.

Sipas aktakuzës, të pandehurit B.K. dhe B.B., në cilësinë e personave zyrtar duke shfrytëzuar detyrën apo autoritetin zyrtar nuk i kanë përmbushur detyrat zyrtare me qëllim që të përfitojnë çfarëdo dobie nga personi tjetër apo që t’i shkaktojnë dëm personit tjetër.

Me këto veprime të pandehurit B.K. dhe B.B.,  kanë kryer veprën penale “keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”.

Ndërkaq, I.S., në mënyrë të kundërligjshme ka uzurpuar dhe shfrytëzuar pronën e paluajtshme në sipërfaqen prej shtatë ari, nga data e pavërtetuar deri në fillim të vitit 2015, të personit tjetër, pronë kjo e evidentuar si pronë publike.

Më pas, i pandehuri I.S. pronën ia ka shitur të pandehurit F.H. për 35.000 (tridhjetepesëmijë) euro pa pasur fletë poseduese nga kadastri.

Në aktakuzë thuhet se i pandehuri tjetër F.H., në mënyrë të kundërligjshme ka uzurpuar pronën e paluajtshme të personit tjetër, në atë mënyrë që në fillim të vitit 2015,  pa kontratë  të vërtetuar me shkrim dhe pa dokumentacion përkatës, ka blerë pronën në sipërfaqe prej 7 (shtatë) ari, për 35.000 (tridhjetepesëmijë) euro, nga i pandehuri I.S.

Me këto veprime dy të pandehurit I.S dhe F.H., kanë kryer veprën penale “uzurpimi i paligjshëm i pronës së paluajtshme”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending