Connect with us

Lajme

Aktakuzat e para të Gjykatës Speciale në pranverën e ardhshme

Published

on

Aktakuzat e para të Gjykatës Speciale pritet të dalin në pranverën e vitit të ardhshëm, kështu ka raportuar korrespodenti i Kohës Ditore, Agustin Palokaj.

Kryeprokurori i emëruar i Gjykata Speciale për Kosovën, David Schwendiman sot në Hagë ka mbajtur në konferencë shtypi, por ai nuk ka folur për ato që janë ndërlidhur me të kaluarën e kësaj gjykate dhe nuk ka dhënë asnjë informatë për të akuzuarit apo dëshmitarët potencialë.

Që aktakuzat e para do të vonohen deri në 2017, sipas Palokajt, kanë ndikuar shumë procedura që ende nuk kanë përfunduar, duke përmendur edhe atë rekrutimit të nëpunësve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending