Connect with us

Lajme

Aksidenti tragjik në Kinë, përfshihen 56 makina (Video)

Published

on

Rruga e rrëshqitshme dhe mjegulla mendohet se ishin faktorë shtesë në aksidentin tragjik dhe kolosal që ndodhi në një autostradë në verilindje të Kinës.

17 persona humbën jetën në autostradën që lidh Pekinin me Kunimung, në aksidenti ku u përfshinë 56 automjete. 37 persona të tjerë mbetën të plagosur.

Autoritetet kineze thanë se veç kushteve të vështira atmosferike, aksidenti ndodhi menjëherë pas daljes nga një tunel dhe kjo bëri që të përfshiheshin më shumë makina.

Disa drejtues mjetesh që i mbijetuan aksidentin treguan se mjegulla pas daljes nga tuneli ishte tepër e dendur dhe kur më në fund vinin re rrugën e bllokuar nga makinat e përplasura më parë, ishte tepër vonë për të frenuar.

Autoritetet lokale thanë se në orët para aksidentit tragjik në zonë kishte rënë borë dhe shi, diçka që rezultoi edhe në ngrirjen e disa pjesëve të rrugës. Zjarrfikësit kineze treguan se kur mbërritën në vendngjarje, luftuan me flakët në makinat e para që ishin përplasur.

Autoritetet tashmë kanë nisur hetimet për të zyrtarizuar shkakun e këtij aksidenti tragjik, ndërsa autostrada është ende e mbyllur. /kp/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending