Connect with us

Lajme

Aksident në Pejë, një i vdekur dhe 11 të lënduar

Published

on

Policia e Pejës ka bërë të ditur se në aksident janë përfshirë pesë makina, katër prej të cilave kanë qenë makina udhëtarësh, ndërsa një kamion ‘Mercedes’. Një person ka vdekur dhe 11 të tjerë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti në magjistralen Pejë-Prishtinë, në të cilin janë përfshirë pesë automjete.

Policia e Pejës ka bërë të ditur se në aksident janë përfshirë pesë makina, katër prej të cilave kanë qenë makina udhëtarësh, ndërsa një kamion ‘Mercedes’.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Policia, është duke zhvilluar hetimet në vendin e ngjarjes.

“Bazuar në të dhënat nga vendi i ngjarjes, aksidenti ishte me lëndime të rënda trupore, fatale për njërin pasagjer në mjetin ‘BMW’ shtetasi shqiptar i Kosovës F.Sh.(1995) i cili në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë ka arritur pa shenja jete. Njëmbëdhjetë personat e lënduar shtetasit shqiptar Kosovar, I.R.(1971) drejtues i veturës ‘Passat’, F.R.(1961) pasagjer në veturën ‘Passat’, S.R.(1969) pasagjer në veturën ‘Passat’, B.R.(19 83) pasagjer në veturën ‘Passat’, H.K.(1966) drejtues i mjetit VË ’Golf’, S.R.(1966) pasagjer në mjetin VW ‘Golf’, B.R.(1991) drejtues i automjetit VW ’Polo’, M.R.(1962)pasagjer në veturën VW ’Polo’, T.R.(1955), pasagjer në automjetin VW ’Polo’, Xh.R.(1963)pasagjer në automjetin VW ’Polo’ si dhe i dyshuari S.SH.(1991) janë dërguar me urgjencë për në Spitalin Rajonal në Pejë për tretman mjekësor, përveç të lënduarit S.R. , i cili për shkak të lëndimeve serioze  me urgjencë është dërguar në QKUK Prishtinë”, thuhet në njoftim.

Trupi i viktimës nuk është dërguar në autopsi, pasi që një gjë të tillë e kanë kundërshtuar familjarët e tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending