Connect with us

Lajme

Aksident hekurudhor, 31 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën 31 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën nga përplasja e një treni në veri të Iranit. Zyrtarët vendas thanë se katër vagonë dolën nga shinat dhe dy prej tyre morën flakë.

Published

on

Burime zyrtare thanë se katër vagonave doli nga shinat dhe dy mori flakë pasi një ekspres stacionare ndërqytetor u godit nga një tren në fillim të premten.

Aksidenti ka ndodhur në temperatura nën zero rreth 250 km ose 150 milje në lindje të kryeqytetit, Teheran.

Katër nga viktima kanë qenë punonjës të hekurudhës.

“Janë identifikuar trupat e 31 të vdekur dhe më shumë se 70 persona janë dërguar në spital”, tha Guvernatori i shtetit Mohammad Reza Khabbaz.

Ende nuk dihet shkaku i aksidentit, ndërsa autoritetet janë duke hetuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending