Aksident i frikshëm në aksin Lezhë- Shkodër, vdes kosovari, 6 të lënduar

Pasditen e sotme një aksident masiv u shënua në aksin Shkodër – Lezhë, aty ku tre makina janë përplasur ndërsa raportohet se një person ka humbur jetën dhe dhjetë të tjerë u plagosën.

Mësohet se qytetari që ka humbur jetën është nga Kosova.

Aksidenti ndodhi në afërsi të fshatit Blinisht, ndërsa prej 2 orësh superstradën Lezhë – Shkodër vijon të jetë e bllokuar.

Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spitalin rajonal të Lezhës dhe ndodhen në kujdesin e mjekëve, ndërsa dy prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia dhe zjarrfikësja kanë shkuar menjëherë në  vendngjarje.

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION