Connect with us

Lajme

AKR e Pacollit feston 10-vjetorin, Kusari-Lila themelon parti të re

Pikërisht në ditën kur në Gjakovë, ish-bashkëpunëtorja e afërt e Behgjet Pacollit, Mimoza Kusari – Lila nisi partinë e re duke marrë edhe disa asamblistë të partisë, AKR-ja festoi 10 vjetorin e themelimit.

Published

on

“Sonte në prani të qindra mysafirëve dhe anëtarësisë së gjerë të partisë, Aleanca Kosova e Re ka shënuar dhjetë vjetorin e themelimit të saj si parti. Nën tingujt e himnit shtetëror është hapur aktiviteti i organizuar, ndërsa më pas mbrëmja është vijuar nga një dokumentar mbi veprimtarinë e Partisë që nga themelimi i saj si dhe veprimtarinë e liderit të saj z.Behgjet Pacolli”, thuhet në një njoftim për media të kësaj partie, përcjell Koha.net.

Sipas njoftimit, Pacolli aty tha se gjatë rrugëtimit 10 vjeçar, Aleanca Kosova e Re ka kaluar nëpër shtigje dhe pengesa të kohës, duke u përballuar kështu më sfida të shumta, por se nuk është ndalur asnjëherë, me besimin e fuqishëm në punën dhe angazhimin e saj për zhvillimin e gjithanshëm të Kosovës dhe rimëkëmbjen e saj ekonomike.

“Duke folur për orientimin liberal të partisë dhe programin e saj bashkëkohor politik, ekonomik e social, Presidenti Pacolli ka treguar se AKR ka platformë për ekonomi të tregut të lirë si dhe për bashkëpunim gjithëpërfshirës më vendet e zhvilluara perëndimore, duke qenë në partneritet të përhershëm strategjik si dhe në miqësi të përjetshme me SHBA-të dhe aleatët e saj në Evropë”.

Në këtë aktivitet Pacolli ka ndarë edhe disa Mirënjohje për ata që ndër vite kanë dhënë kontributin e tyre në Aleancën Kosova e Re.

Por partia e Pacollit njihet si njëra prej trampolinave më të mëdha në politikë, raporton Koha.net. Deputeti Driton Tali pati hyrë në Kuvend si garues i kësaj partie por u pat ndarë shpejt për të vazhduar mandatin si deputet i pavarur.

Edhe eksperti i ekonomisë, Muhamet Mustafa, bashkë me atë që njihej si E15, kishte arritur të hyjë në Kuvendin e Kosovës si pjesë e kësaj partie, e më vonë kishte kaluar në LDK-në e mikut të tij, Isa Mustafa.

Përmes AKR-së, kishin kaluar edhe Rita Hajzeraj e Njomza Emini, që tash janë në LDK, e para zëvendësministre e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale ndërsa kjo e dyta deputete.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending