Connect with us

Lajme

Agani e Shabani dyshohen për shpërdorim të 4.5 milionë eurove

Published

on

Ministri Ferid Agani dhe sekretari Gani Shabani akuzohen nga Prokuroria se kanë dëmtuar buxhetin mbi 4.5 milionë euro, duke çuar këtë fitim paligjshëm te spitalet private IMH dhe “Eda”. Këto spitale nuk i paguan as tatime shtetit, derisa nuk u vendosën as stenta në raste të caktuara te pacientët, ndonëse ata kishin paguar për to. Referenca nga mjekët shkruheshin edhe për të vdekur

Ferid Agani, ish-ministër i Shëndetësisë dhe aktualisht ministër i Mjedisit, dhe Gani Shabani, sekretar i Ministrisë së Shëndetësisë, do të dalin para gjykatës pasi ata tashmë edhe zyrtarisht akuzohen për keqpërdorim të pozitës dhe autoritetit zyrtar.

Prokuroria e Shtetit, në një komunikatë publike, ka njoftuar se pos ministrit Agani dhe sekretarit Shabani në aktakuzën e ngritur ka përfshirë 60 persona fizikë dhe 4 persona juridikë. Shumica prej tyre punonjës shëndetësorë.

“Në mesin e 60 personave fizikë janë akuzuar: një ministër, një sekretar i përgjithshëm i një Ministrie, 44 mjekë dhe një infermier të punësuar në institucionet publike shëndetësore, si dhe 13 persona që kanë punuar ose punojnë në institucionet private shëndetësore, ku një numër prej tyre janë udhëheqës ose aksionarë të këtyre institucioneve private shëndetësore”, thuhet në komunikatën e Prokurorisë.

Por, burime të gazetës në Prokurori kanë konfirmuar se bëhet fjalë për ministrin Agani dhe sekretarin Gani Shabani../Zëri/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending