Connect with us

Lajme

Me afrimin e zgjedhjeve LDK nis vajtimet për vrasjet politike nga SHIK-u

S’ju bashkuem nismes te VV’s per hetim se VV asht satelit i PDK’s! Nuk i largojm akuzat. ShIK na ka vra!

Published

on

Besa Gaxherri, deputete e LDK’s ka thane se kur te flitet per zgjedhje, si nga pozita ashtu edhe nga opozita duhet me pase reflektim serioz ngase nuk mundet me ece ky vend me shantazhe.

Ajo ka thane se ky vend duhet me kane i lumtun qe ne nji klime kaq te brishte politike dhe ketij presioni kaq te madh, kjo qeveri ka arrite me miratue nji buxhet prej 2 miliarde euro.

Gaxherri per kete arritje madje ka thane se merita i takon dy personave e ata jane Isa Mustafa e Avdullah Hoti, madje ajo i ka quejt personalitete te kalibrit europian.

Besa ka thane se strukturat e LDK’s nuk kane diskutue se asht kerkue prej partnerit te koalicionit ne kete rast per zgjedhje.

Ajo ka theksue se kjo qeveri ne kete klime te keqe politike, ka arrite me ba projekte te medhaja politike sikur asht Trepca, Energjetika dhe projekte tjera te randesishme.

Gaxherri ka kerkue edhe nga Veseli me qene edhe ma serioz kur ka me i permend zgjedhjet, ngase ka pergjegjesi politike, tue thane se nuk kane nevoje me u shqetesue qytetaret.

Derisa per nismen e Thacit me i hetu vrasjet e luftes dhe mbasluftes ajo ka thane troc se ne nji vend normal kjo nuk duhet me ndodh, por Kosova asht e tille dhe ketu edhe presidenti nderhyn ne drejtesi.

Ajo ka thane se LDK kerkon hapun prej Prokurorise me zbardh edhe vrasjen e fundit te veprimtareve te LDK’s, por jo nga Presidenti.

Ajo ka thane se krejt na i kemi drejtu gishtat prej SHIK’ut ngase askush tjeter nuk ka muejt me i ba.

Keto komente Gaxherri i ka ba ne Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

Per ma shume shihne videon e plote:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending