Connect with us

Lajme

Afganistan, një sulm vetëvrasës shkakton 14 të vdekur

Published

on

Një minibus që transportonte punonjës nga Nepali në kryeqytetin e Afganistanit, në Kabul, ishte objektiv i një sulmit vetëvrasës.
Në deklaratën e publikuar nga Ministria e Punëve të Brendshme të Afganistanit njoftohet se sulmuesi vetëvrasës bombën e ka shpërthyer gjatë kalimit të minibusit që mbante punëtorët nga rajoni Benai, të Kabulit.

Theksohet se nga sulmi kanë humbur jetën 14 shtetas nepalez dhe janë plagosur 9 persona prej të cilëve 5 janë nepalez dhe 4 shtetas të Afganistanit.

Ndërsa dëshmitarët okularë bëjnë të ditur se nga sulmi janë plagosur më shumë njerëz dhe se shumë shtëpi në rajon janë dëmtuar. Ndërkohë mësohet se talebanët kanë marrë përsipër këtë sulm.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending