Connect with us

Lajme

Afganistan, gjatë një operacioni antiterrorist vriten 13 pjesëtarë të ISIS’it

Published

on

Gjatë një operacioni antiterrorist në Afganistan janë vrarë 13 pjesëtarë të organizatës terroriste DAESH, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga Ministria e Mbrojtjes e Afganistanit bëhet e ditur se opercioni është ndërmarrë në Achin të Nangarharit, në lindje të vendit.

Operacioni antiterrorist është zhvilluar nga toka dhe ajri. Në Achin para katër ditëve janë vrarë 21 pjesëtarë të DAESH-it.

Në njoftimin thuhet se gjatë 24 orëve të fundit në disa province afgane janë vrarë edhe 11 talebanë, dhe se është konfiskuar një sasi e madhe e armëve dhe municionit.

Ndërkohë kanë humbur jetën edhe gjashtë pjesëtarë të forcave të sigurisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending