Connect with us

Lajme

Aeroporti ushtarak sekret në Sllatinë

Published

on

Ish ushtria jugosllave, kodrën e Goleshit e kishin shndërruar në mit dhe thuajse askush nuk mund të futej brenda , përveç banorëve.
Në pjesën juglindore ndodhet tuneli që dërgon tek vendi kryesor. I gjatë 430 metra, ky tunel është shfrytëzuar edhe si hyrje dikur. Është i fshehur nën kodër, pranë saj gjendet edhe pista që vazhdon nga aeroporti civile i Prishtinës deri në këtë bazë të fshehur.
Ka dy hyrje dhe dy dalje dhe është ndërtuar në fund të viteve të ’60-ta, e teknika thuajse nuk ka mbetur. Brenda tij ruhet edhe mazut, ndërsa ka shumë mbishkrime në gjuhën sllave.
Mbi tunel ka edhe hyrje alternative, e normalisht që edhe antena.

Aty ka vetëm murale të aeroplanëve dhe pilotëve të dikurshëm ushtarak

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending