Connect with us

Lajme

Adem Grabovci paraqitet në Prokurori

Published

on

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, i cili është protagonisti i përgjimeve të publikuara nga Gazeta Insajderi, të njohura si “Dosja e Shefave, është paraqitur sot në Prokurorinë e Shtetit, për t’u marrë në pyetje në cilësinë e të dyshuarit për veprat penale ‘keqpërdorim i pozitës zyrtare’ dhe ‘shkelje e statusit të barabartë të shtetasve të Kosovës’.

Grabovci do të do të merret në pyetje nga prokurorët e këtij Drita Hajdari, Elez Blakaj dhe Lulzim Sylejmani, të cilët filluan zyrtarisht hetimet 26 ditë pas nisjes së publikimit të përgjimeve.

Prokuroria e kishte refuzuar kërkesën e avokatit të tij, Florent Latifi për shtyrjen e seancës së marrjes në pyetje, me arsyetimin se kur ishte marrë vendimi për ditën ishte pajtuar edhe avokati i Grabovcit.

E kishte paralajmëruar se në rast të refuzimit të ftesës për seancë hetimore, do të përdoret forca për ta dërguar para prokurorëve. /Insajderi.com

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending