Connect with us

Lajme

Abrashi: Albin Kurti që nga fillimi tregoi lidhje dashurie me Serbinë

Published

on

Sekretari i Përgjithshëm i LDK’së, Arban Abrashi, ka kërkuar nga Qeveria e shkarkuar të heqë Prishtinën nga karantina dhe të shfuqizojë të gjithë vendimet kundërkushtetuese.

“Prishtina urgjentisht të hiqet Prishtina nga karantina”, ka thënë Abrashi, në një konferencë për shtyp.

Abrashi ka thënë se Shef i VV’së ka kërcënuar edhe Gjykatën Kushtetuese përmes kërcënimeve se nëse s’merr vendim në favor të Qeverisë së shkarkuar.

Ky zyrtar i LDK’së ka thënë se Qeveria e shkarkuar  kanë kërcënuar Pacollin me arrestim pa asnjë bazë ligjore e kushtetuese.

Albin Kurti që kur ka ardhur në pushtet ka treguar lidhje dashurie me Serbinë. Fillimisht hynë në Kosovë qindra mjekë pa asnjë kontroll. Lejoi ndërhyrjen e Qeverisë së Serbisë në Veri të Kosovës. Respektoi vendimin e Serbisë për karantiminin e Veriut. Qeveria e shkarkuar i referohet edhe Kushtetutës së Serbisë, kushtetutës e cila parasheh Kosovën si pjesë të Serbisë”, ka thënë Abrashi, ne nje konference per shtyp nga selia e LDK.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending