Abelard Tahiri tregon çka e pyetën në Gjykatën Speciale

Periskopi.com Lajme

Deputeti i PDK-së dhe ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë Haradinaj, Abelard Tahiri ka dhënë detaje lidhur me intervistimin e tij nga Gjykata Speciale.

Tahiri, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Gjykata Speciale e ka intervistuar atë për shkak të fondeve që Qeveria kë dhënë për personat e ftuar nga Specialja.

Më kanë pyetur për pagesat dhe cilat fonde janë shpenzuar për të intervistuarit e Hagës.

“Më kanë pyetur a kam shpenzuar para nga fondi rezervë, apo nga ndonjë burim tjetër”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Ish-ministri i Drejtësisë thotë se në muajin korrik Qeveria do të vendos nëse do t’ia vazhdojë mandatin Gjykatës Speciale.

“Do ta shohim Albin Kurtin nëse do ta mbajë premtimin kur ka premtuar se ai nuk dorëzon në Hagë ushtarët e UÇK-së”.

Tahiri thotë se Gjykata Speciale është padrejtësia më e madhe që i është bërë këtij vendi.

Shpërndaje në: