Connect with us

Lajme

Abdullahu: Nuk mund të jesh pro Bidenit, e kundër UÇK-së, këto janë vlera që nuk ndahen

Published

on

Analisti i njohur politik, Faton Abdullahu, ka botuar një status në profilin e tij në Facebook duke i dalë kundër një rryme të caktuar në narrativën publike.

Abdullahu ka evidentuar përkrahës të presidentit të zgjedhur Joe Biden edhe si kundërshtarë “tinëz” (sic) të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai beson që këto të dyja nuk shkojnë bashkë.

Analisti i njohur ka vlerësuar se administrata e re Biden dhe vlerat e UÇK-së “janë të një brumi politik, ideologjik, dhe të një koncepti të demokracisë e lirisë”, transmeton Periskopi.

“Nuk mund të jesh tinza kundër UÇK-së e haptas pro Bidenit, sepse vlerat e luftës janë ashiqare në themelet e shtetit për të cilin Biden (bile edhe djali i tij) ka kontribuar për shumë vite e me shumë veprime e qëndrime.” – shkruan ndër tjerash Abdullahu.

Ky është statusi i plotë i tij: 

Nuk mund të jesh kundër UÇK-së e me Presidentin Biden

Është vështirë e kuptueshme se si disa mendojnë se në të njëjtën kohë sot në Kosovë mund të jenë kundër vlerave të luftës, kundër njerëzve kryesor të UÇK-së, por edhe të jenë pro amerikanë dhe konkretisht pro administratës së re Biden. Këto dy vlera shkojnë bashkë, sepse janë të dëshmuara tash e me shumë se dy decenje se janë të një brumi politik, ideologjik dhe të një koncepti të demokracisë e lirisë. Nuk mund të jesh tinza kundër UÇK-së e haptas pro Bidenit, sepse vlerat e luftës janë ashiqare në themelet e shtetit për të cilin Biden (bile edhe djali i tij) ka kontribuar shumë për shumë vite e me shumë veprime e qëndrime. Jemi në sprovë si shoqëri, si shtet e si shqiptarë për ta dëshmuar edhe një herë se kjo është plotësisht e vërtetë, se kjo është ana e drejtë e historisë dhe ne jemi aty.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending