Connect with us

Lajme

Abazi: Beteja e Kosharës i nxjerri fytyrën e Thaçit!

Published

on

Njohësi i çështjeve politike, Haki Abazi në një prononcim për Gazetën Blic rreth në përkujtim të Betejës së Koshares ka thënë që kjo betejë është dëshmi se në Kosovë gjatë luftës ka pasur djemë dhe vajza që kanë luftuar seriozisht përkundër përpjekjeve për përçarje në krye të të cilave qëndronte Hashim Thaçi.

Tendancat për përçarje, sipas Abazit, vinin nga njerëzit që bënin jetë luksi dhe me agjenda të dyshimta mbledhnin fonde.

“Beteja e Kosharës në fakt vërteton se kishte luftëtarë të vërtetë qe po luftonin për lirinë, shtëtesinë dhe pavarësinë dhe kishte njerëz me agjende të dyshimtë që po mblidhnin fonde dhe po bënin jetë luksi. Eshtë Beteja e Prekazit, Koshares, Dukagjinit, Likoshanit që tregojnë se ata ishin djemtë e vajzat e lirisë e që nuk pranuan ndarjen e përçarjen që nëntoka e ilegalës “marksiste leniniste” e udhëhequr nga Thaçi propagandonte urrejtje dhe ndarje. Në atë kohë njerëzit dënoheshin nëse ishin pro Rugovës apo nëse nuk ishin pro Thaçit. Ndërsa sot pa turp tentohet të merret kredi por Familja Jashari ju tregoj vendin të gjithë atyre që rrahin gjoks në emër të luftës. Ata nuk kanë arritur ta ndajnë vendin. Për çdo ditë njerëzit po kuptojnë që ka qenë farsë për të ndarë dhe për të mbajtur kontroll. Asaj shkolle të përqarjes po i vie fundi.”/GazetaBlic.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending