Connect with us

Lajme

AAK-ja e do PDK-në në Qeveri, por e duan edhe ‘hisen’ e tyre në Kuvend

Published

on

Çështja e dialogut, u bë mollë sherrri për lëkundjen e raporteve mes partnerëve të koalicionit LDK-AAK.

E në anën tjetër, nisma e partisë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, për ngritjen e një mocioni mosbesimi ndaj qeverisë Hoti po duket e pamundur, shkruan Periskopi.

Përfshirjen e PDK-së në koalicion, deputeti i AAK-së, Gazmend Syla duke folur për Periskopin thotë se partia në të cilën bën pjesë janë pro zgjerimit të koalicionit nëse një gjë e tillë i duhet Kosovës.

‘’Ne kemi marrëveshje të nënshkruar me LDK-në për bashkëqeverisje. Nëse vlerësohet se Kosovës i duhet një koalicion më i gjerë, Aleanca nuk e kundërshton dhe nuk vendos kushte, por, përfshirja e AAK-së duhet të bëhet në bazë të forcës politike që e ka në Kuvendin e Kosovës.’’, përfundon Syla.

Duke shtuar tutje duan ta kenë ‘hisen’ e tyre në Qeveri në proporcion me numrin e ulëseve në Kuvendin e Kosovës. /Periskopi/

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending