Connect with us

Lajme

AAK e gatshme që të hyjë në negociata me Serbinë

Edhe anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, për Radion Evropa e Lirë ka kujtuar se ky subjekt politik ka qenë pjesë e bisedimeve, por është tërhequr në kohën kur, siç thotë ai, bisedimet e kanë humbur kuptimin dhe janë krejtësisht formale.

Published

on

Nitaj më tutje ka shtuar se për tema të rëndësishme nacionale, qëndrimi i Aleancës është se duhet qenë pjesë e tyre, por jo në këtë format.

“Po, ajo çka është e rëndësishme, është se ky format i bisedimeve duhet të ndërpritet menjëherë. Duhet të krijohet një platformë tjetër e bisedimeve me Serbinë, që zhvillohet mbi bazën e reciprocitetit dhe aktualisht nuk po ndodh një gjë e tillë. Dhe për qëllim final të ketë njohjen e ndërsjellët ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.”

“Në një situatë të tillë mund të jemi edhe pjesë e këtyre bisedimeve, por jo në këtë format si po zhvillohen, pasi ato e kanë humbur kuptimin dhe për më tepër nuk kanë një impakt të përmirësimit të raporteve në terren ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë Nitaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending