Connect with us

Lajme

AAK dhe Nisma kërkojnë reformë zgjedhore, pas zgjedhjeve

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën takimin e mbajtur sot për reformën zgjedhore e cilësojnë tentativë të presidentit Thaçi për shpërqendrim të vëmendjes nga problemet aktuale politike të vendit.

Published

on

Në një konferencë të përbashkët për media të kryetarit të Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj dhe kryetares së Grupit Parlamentar të Nismës, Valdete Bajrami u potencua se presidenti Hashim Thaçi në vend të takimit për reformën zgkedhore duhet të thërras takim ku do të diskutohej shkuarja e vendit në zgjedhje të parakohshme, raporton Periskopi.

Pal Lekaj tha se tani është vonë për reformë zgjedhore.

“Është vonë për reformë zgjedhore, kjo duhet të ndodhë menjëherë pas zgjedhjeve që dihet të mbahen së shpjeti”, tha ai.

Ndërsa, Valdete Bajrami e ka konsideruar tallje takimin e sotëm, pasi sipas saj presidenti është ai që më parë e ka bllokuar reformën zgjedhore./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending