A po ka qejf edhe Blero ta dekorojë Presidenti. Shihni reagimin e tij për Sabri Fejzullahun

Periskopi.com Showbiz

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dekoruar të mërkurën me Medalje Presidenciale të Meritave Sabri Fejzullahun. dhe sot Ilir Shaqirin.

Thaçi tha se Fejzullahu tërë jetën na ka argëtuar me këngë dhe me humor.
“Me Medaljen Presidenciale të Meritave, sot e dekorova një prej këngëtarëve më të pëlqyer të publikun tonë për më shumë se gjysmëshekulli”.

Ndërsa është Blero më pas ai që e ka vlerësuar shumë këtë dekoratë për Fejzullahun madje duke e cilësuar atë edhe si legjendar.

“Mirë që u vetëdijesuan edhe këta për mirënjohje të tillë. Në fakt ti nuk ke nevojë për mirënjohje të tilla. Ve populli ta ka dhënë mirënjohjen që nga dita e parë”, ka shkruar Blero. /Prive.al

 

Shpërndaje në: