Connect with us

Lajme

A kishte leje kompania që hapi gropën fatkeqe në Kolovicë?

Published

on

Tragjedia në Kolovicë – ku kanë humbur jetën dy fëmijë, vëlla e motër, në një gropë të mbushur me ujë – ka alarmuar të gjithë banorët e kryeqytetit.

Sipas Bedri Halimit kryeinspektor në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, askush nga operatorët që ka operuar në këtë pjesë – ku edhe ndodhi tragjedia – nuk kanë pasur leje nga MMPH-ja.

“Në bazë të njohurive të mia, nuk kemi informacione se ndonjëri nga operatorët ka pasur leje nga Ministria jonë. Pra, nuk kemi informacion se ka pasur ndonjë operator që ka marrë leje nga Ministria, sepse po të kishte leje do të ishte kontrolluar e do të ishte inspektua nga Inspektorati. Kjo sepse leja jepet për t’u plotësuar disa kritere minimale që janë kusht për licencë në Komisionin e Pavarur për Miniera dhe Minerale”, ka thënë Halimi për telegrafin.

Ai më pas ka shtuar se po ashtu nuk kanë pasur njohuri për ankesa për kryerjen e aktiviteteve nga operatorë të ndryshëm, në atë pjesë.

“Nuk kemi njohuri që ka pasur ankesë – qoftë nga qytetarët qoftë nga subjektet e ndryshme – për të dalë në vend të ngjarjes, ashtu siç e ka për detyrë Inspektorati”, u shpreh Halimi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending