Connect with us

Sporti

A ka vdekur Liga e Kampionëve?

Published

on

Barcelona dhe Celtic janë dy ekipe me traditë në garat europjane. Por katalunasit i mposhtën skocezët 7 me 0. Ky është deklasim aq i skajshëm sa edhe mund të ndjell epsh.

Epërsitë e ekipeve të mëdha ndaj ekipeve të vogla po thellohen vit pas viti. Për secilin është e qartë se ky format i garës është plotësisht i pakuptimtë. Pse duhet luajtur Barcelona kundër një ekipi njëqind herë më të dobët? Ose, pse duhet garuar në një garë bashkë me Rostov, Ludogorets, Basel, Legia, Club Brugge, CSKA, Koebenhavn? Pse duhet lejuar

Liga e Kampionëve nuk ka më asnjë kuptim. Të gjithë e dinë se Celtic nuk ka asnjë gjasë për të fituar garën. As Legia. As Rostov. Madje madje, as Leicester, Spurs, Porto, Arsenal, Gladbach, Besiktas apo Napoli.

Liga e Kampionëve është rezultat i një injorance shumë të madhe nga ana e UEFA-së së korruptuar që nuk ia doli të krijonte diçka më të hajrit.

Një fans i flaktë i Barcelonës nga Kosova, më zbuloi se nuk ndjente asgjë kur ekipi i tij i zemrës fitonte diçka. Përnjëmend, a ka kuptim fitorja kur e ndërton në atë mënyrë? A ka kuptim të  gëzohesh kur e ke përballë Celtic-un ose ndonjë skuadër të ngjashme? Jo, nuk ka. Madje edhe kur vjen puna te përballjet klasike, Madrid-Barça, nuk ka më ndjenjë. Është vyshkur.

Të gjithë ju që e ndjekni Ligën e Kampionëve, duhet t’i shtroni vetes një pyetje: cilët janë konkuruesit e këtij sezoni? Dhe do të vëreni se në garë, realisht, janë vetëm tri ekipe: Bayern, Real Madrid dhe Barcelona.

Ja pse kjo garë nuk ka kuptim. Vetëm në gara ku të gjitha skuadrat janë në të njëjtat nivele financiare mund të prodhohet luftë e vërtetë dhe për rrjedhojë, futboll i vërtetë e ligë e vërtetë. //periskopi

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending